خانه / آرشیو / آموزش و ساخت استیکر رایگان تلگرام

آموزش و ساخت استیکر رایگان تلگرام

با فراگیر شدن تلگرام و قابلیت های منحصر بفرد آن همواره شاهد توسعه این نرم افزار پیام رسان بوده ایم. هر بار که کاربران احساس تکراری شدن می کنند شرکت سازنده ایده و قابلیت های جدیدیبه نرن افزار اضافه می کند. از اضافه کردن کانال گرفته تا ساخت استیکر رایگان !

برای ساخت استیکر شما باید ملزوماتی را رعایت کنید .

۱ – اول از همه باید محتوای خود را آماده کنید .

۲ – عکس های شما باید با فرمت PNG باشد. برای این کار لازم نیست نرم افزار خاصی داشته باشید. کافی است عکس های خود را با نرم افزار paint ویندوز ویرایش کرده و فرمت آن ها را موقع ذخیره کرذن به png تغییر دهید. البته اگر به کامپیور دسترسی ندارید می توانید از سایت های آنلاین استفاده کنید . برای این کار کافی است تایپ کنید ” online jpg to png ” که هزاران سایت در این زمینه به شما پیشنهاد داده می شود.

۳ – محتوای شما نباید از سایز ۵۱۲ در ۵۱۲ پیکسل بیشتر باشد. دقت کنید عرض حتما باید ۵۱۲ باشد . برای بریدن یا تغییر اندازه عکس های خود پینشهاد میکنم نرم افزار picsart یا هر نرم افزار ویرایش تصاویر که برا اندروید منتشر شده را دانلود و نصب کنید . هر چند سایت های آنلاین زیادی این کار را انجام می دهند اما نصب نرم افزار کار شما را ارحت تر می کند.

۴ – عکس هایی که می خواهید استیکر بسازید باید حتما با فرمت png و در سایز کمتر از ۵۱۲ در ۵۱۲ پیکسل باشد.برای پاک کردن زمینه سفید عکس ها یا پاک کردن زمینه عکس ها باید از فتوشاپ استفاده کنید . که کار آنچنانی ندارد . کافی است فتوشاپ نصب کرده باشید . بعد عکس مربوطه را انتخاب کرده و با ابزار پاک کن پس زمینه را پاک کنید.

۵ – اگر می خواهید متن هم به عکس ها اضافه کنید می تونید با خود ویرایشگر عکس گوشی و نرم افزار picsart یا paint ویندوز این کار را به راحتی انجام دهید . البته اگر از فتوشاپ برای ویرایش عکس استفاده کردید خیلی راحت می توانید از ابزار متن (T) هر متن دلخواهی را به عکس ها با فونت های زیبا اضافه کنید.

۶ – حال محتوای شما آماده است و شما باید با ربات رسمی شرکت تلگرام بسته استیکر خود را بسازید .

۷ – برای کار با رباتاستیکر ساز تلگرام نیاز به دانش خاصی نیست . فقط کافی است کمی صبر به خرج دهید و استیکر ها خود را یک به یک به آن معرفی کنید . همه سختی کار تبدیل عکس ها به png ، تغییر اندازه به کمتر از ۵۱۲ در ۵۱۲ پیکسل و حذف پس زمینه آن می باشد.

۸ – لینک مقابل را کلیک کنید تا به ربات تلگرام دسترسی پیدا کنید . البته با وارد کردن @stickers در تلگرام مستقیم به این ربات متصل می شوید . در غیر این صورت از این لینک استفاده کنید . http://telegram.me/stickers تا به ربات متصل شوید .

بعد از ورود به ربات با شکل زیر مواجه می شوید  . البته در ابتدا برای اولین بار گزینه start را حتما بزنید .

ساخت استیکر تلگرام رایگان

توضیح متون بالا :

۱ – ایجاد پک استیکر جدید

۲ – اضافهکردن استیکر جدید

۳ – حذف استیکر های تولید شده

۴ – اضافه کردن استیکر به بسته های ایجاده شده قدیمی

۵ – کیفیت و رتبه بندی استکیر شما

۶ – بهترین استیکر ها نشان می دهد

۷ – کیفیت و رتبه بندی بسته استیکر های شما

۸ – برترین بسته های استیکر را نشان می دهد

۹ – لغو کردن اسجاد استیکر

برای ساخت استیکر به همه موادر بالا نیاز نداریم. کار ما بسیار آسان است .

مراحل وارد کردن عکس بعنوان استیکر در ربات استیکر ساز تلگرام :

اول : گزینه یک ( newpack/ ) را بزنید . در این مرحله مانند عکس از شما خواسته شده که یک نام برای بسته خود انتخاب کنید . نام ترجیحا ترکیبی باشد و حتما انگلیسی تایپ گردد.

ساخت استیکر رایگان تلگرام

دوم : در این مرحله از شما خواسته می شود که از emoji ها یکی را انتخاب کنید . ( منظور همان شکلک هایی است که بطور پیش فرض در کیبورد شما وجود دارد ) . بر اساس اینکه می خواهید استیکر مربوطه برای چه شکلکی به کا رو دانتخاب کنید . مثلا اگر استیکر غمگین می خواهید بسازید بهتر است که از شکلک غمگین را انتخاب کنید . البته فرقی ندارد کدام را انتخاب کنید . اما بعد از ساخت بسته استیکر شما اگر همان شکلک را انتخاب کنید و استیکر شما با شکلکی که انتخاب می کنید هماهنگ نباشد کمی بد سلیقگی است .

ساخت استیکر رایگان تلگرام

سوم : حال ربات از شما می خواهد آن عکس با فرمت png که با سایز کمتراز ۵۱۲ پیکسل آماده کرده اید را برای آن بفرستید . برای این کار کافی است سمت چپ که علامت سنجاق دارد بزنید و عکس را به صورت file برای ربات بفرستید . توجه کنید نباید به صورت image بفرستید . حتما به صورت file بفرستید .

ساخت استیکر رایگان تلگرام

چهارم : بعد از اینکه عکس شما آپلود شد ، پیغامی مانند زیر نمایش داده می شود . اگر می خواهید بیشتر از یک استیکر به بسته خود اضافه کنید  کافی است دوباره یک شکلک جدید وارد کنید و عملیات اضافه کردن عکس بالا را دوباره ادامه دهید . هر چند تا که بخواهید می توانید اضافه کنید .

ساخت استیکر رایگان تلگرام

پنجم : بعد از اضافه کردن همه استیکر های خود . گزینه publish/ را بزنید .

ساخت استیکر رایگان تلگرام

ششم : در این مرحله از شما می خواهد یک نام کاربری برای بسته خود انتخاب کنید . دقت کنید نام بسته اید حتما انگلیسی باشد و تکراری نباشد . یعنی نام کاربری انتخابی شما قبلا نباید ثبت شده باشد . ترجیحا از نام های ترکیبی استفاده کنید.

ساخت استیکر رایگان تلگرام

هفتم : بعد از انتخاب نام کاربری برای بسته خود پیغامی مبنی بر اتمام کار شما نمایش داده میشود و لینک استیکر شما نمایش داده می شود . شما کافی است روی لینک کلیک کنید و استیکر ها را به لیست خود add کنید . همچنین می توانید این لینک را برای دوستان خود بفرستید .

ساخت استیکر رایگان تلگرام

آموزش بالا تقریبا خیلی آسان و به ترتیب کامل شده است و شما می توانید در صورت آماده بودن عکس ها کمتر از ۵ دقیقه بسته استیکر خود را آماده کنید .

هر گونه مشکل و سوال در روند ساخت استیکر دارید با آیدی تلگرام ( tinar011@ ) در میان بگزارید .

همچنین اگر می خواهید عکس و نوشته های خود را به آیدی بالا بفرستید تا برای شما به صورت رایگان استیکر تولید کنیم .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.